TIVAT U AKCIJI „SAT ZA PLANETU“

27 mar 2017

Opština Tivat se i ove godine pridružila globalnoj akciji „Sat za Planetu“, u subotu 25. marta, gašenjem javne rasvjete u Ulici II dalmatinske, u periodu od 20:30 h do 21:30 h, koju u Crnoj Gori organizuje NVO Green Home u saradnji sa Svjetskim fondom za zaštitu prirode i NVO Biciklo.me.

 

„Sat za Planetu” je globalna kampanja za borbu protiv klimatskih promjena kojoj se 2007. godine, kada je prvi put organizovana, pridružio veliki broj pojedinaca, organizacija i gradova, tako da su 2016. godine svijetlo na sat vremena isključili građani iz 7000 gradova. Gradovi širom svijeta su ove godine učestvovali u akciji gašenja svijetla na 60 min i time još jednom poslali poruku da svaki pojedinac mo\e dati svoj doprinos ublažavanju klimatskih promjena. Ovim je skrenuta pažnja na posljedice prekomjerne potrošnje ograničenih prirodnih resursa.

 

Slika 2 SAT ZA PLANETU

post slika