Tivat uskoro dobija prvi fudbalski teren za profesionalna takmičenja

13 feb 2020

Tivat uskoro dobija prvi fudbalski stadion po FIFA standardima za profesionalna takmičenja, jer su radovi na izgradnji pomoćnog terena FK „Arsenal“ u završnoj fazi.

Teren površine 7920 metara kvadratnih raspolagaće sistemima za automatsko zalivanje, busenima vještačke trave, rasvjetom i ogradom.

„Opština Tivat je u dvije faze radova na pripremi terena uložila ukupno 197.000,00 eura dok je Fudbalski savez Crne Gore opredijelio oko 200.000,00 eura za opremanje terena. Nakon obnavljanja košarkaškog terena u Velikom parku i sada pomoćnog terena FK „Arsenal“, Tivat  stvara dobre pretpostavke za razvoj sportskog turizma. Imajući u vidu uslove koje grad pruža, te početak realizacije planova izgradnje sportskog kompleksa sa zatvorenim bazenom na Župi, vjerujem da ćemo Tivtu obezbijediti status važne sportske destinacije“, ocijenio je predsjednik Opštine Tivat dr Siniša Kusovac.

Opština Tivat realizovala je pripremne radove do nivoa postavljanja vještačke trave dok je nabavka sistema za zalivanje, prskalica, trave, golova i klupa za rezervne igrače bila donacija Fudbalskog saveza Crne Gore.

post slika