TIVATSKI ĐACI NA MEĐUNARODNIM SPORTSKIM IGRAMA U KARPOŠU

27 okt 2016

Na poziv pobratimske opštine Karpoš (Skoplje, Makedonija), 22 učenika tivatskih osnovnih škola učestvovaće na Međunarodnoj sportskoj manifestaciji – školskim sportskim igrama, koje organizuje opština Karpoš u povodu 40 godina od svog osnivanja. Učenici će se nadmetati u košarci (za dječake), odbojci (za djevojčice), u šahu i u stonom tenisu. Otvaranje školskih sportskih igara planirano je za petak, 28. oktobar, a igre će trajati do ponedjeljka 31. oktobra, za kada su planirana finala i svečano zatvaranje.
Tivatske osnovce pratiće jedan profesor fizičkog vaspitanja, dok je vođa puta savjetnik za sport u Sekretarijatu za mlade, sport i socijalna pitanja. Opština Tivat podržala je ovaj događaj finansijski i organizaciono.