TIVATSKI UČENICI I OVE GODINE NA FESTIVALU “OTVORENI DANI NAUKE”

11 okt 2018

Sekretarijat za kulturu i društvene djelatnosti, i ove godine, obezbijedio je finansijsku i organizacionu podršku za odlazak učenika osnovnih i srednje škole iz opštine Tivat na 8. Festival “Otvoreni dani nauke”, koji se održava od 9. do 12. oktobra 2018. godine na nekoliko lokacija širom Crne Gore. Tema ovogodišnjeg Festivala je nauka i inovacije za društvo.

Učenici JU OŠ “Drago Milović” i JU OŠ “Branko Brinić” juče (u srijedu, 10. oktobra 2018. godine) su imali priliku da na Festivalu uče kroz zanimljiva predavanja, kvizove, radionice, eksperimente. Tako se 37 učenika iz JU OŠ “Drago Milović”, predvođeni nastavnicima Špirom Đinovićem i Bojanom Teslom, uključili u aktivnost “Svijet prirodnih nauka”, dok je 10 učenika JU OŠ “Branko Brinić” sa nastavnicom Anom Kašćelan učestvovalo u aktivnosti “Informacione tehnologije - pametni gradovi”.

Danas, (11. oktobra 2018. godine) će Festival posjetiti 40 učenika JU SMŠ”Mladost”.