TIVATSKI UČENICI OBILJEŽILI MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV AIDS-A

03 dec 2018

Oko 40 učenika OŠ “Drago Milović”, SMŠ “Mladost” i članova Omladinskog kluba Tivat obilježilo je Međunarodni dan borbe protiv AIDS-a, simboličnim pisanjem poruka i puštanjem balona iznad Bokokotorskog zaliva. Akcija je organizovana u okviru završnice projekta “Sistemi podrške za mlade”, čija posljednja aktivnost je podrazumijevala jednodnevni edukativni izlet kojim su obuhvaćeni mladi Tivta, aktivni učesnici projekta koji se realizuje od maja.

Organizatori akcije su  Omladinski klub Tivat, Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja i Kancelarija za prevenciju bolesti zavisnosti Opštine Tivat, a pokrovitelj izleta je Ministarstvo sporta.

Mladi Tivta imali su priliku da posjete u Nikšiću pametnu kuću Veselina Vučurovića, inače stanara Tehnopolisa, Rimske mozaike u Risnu kao i Muzej grada Perasta.

U ime Sekretarijata za mlade, sport i socijalna pitanja Opštine Tivat izletu su prisustvovali savjetnik za prevenciju bolesti zavisnosti Aleksandar Daković i savjetnik za mlade Dejan Krunić.

Baloni2

post slika