Tivćanka odvedena u karantin u Ulcinju

31 mar 2020

Zbog kršenja mjere samoizolacije Tivćanka K.F. (58) sa Ostrva cvijeća odvedena je juče u karantin u Ulcinju i protiv nje će biti podnijeta krivična prijava.

Komunalnoj inspekciji i policiji je prijavljeno da K.F. ne poštuje pravila samoizolacije te da je napustila bungalov u kojem živi na Ostrvu cvijeća i uputila se u pravcu Tivta pješke, lokalnim putem Ostrvo cvijeća – Brdišta.

Tim komunalne inspekcije i komunalne policije zatekao je K.F. na putnom pravcu na oko stotinu metara udaljenosti od bungalova. 

Nakon što je upozorena da se vrati u bungalov, pripadnici OB uručili su joj rješenje o karantinu i u pratnji sanitarno-zdravstvemog inspektora sproveli KF u karantin zbog sumnje da je izvršila krivično djelo nepostupanje po zdravstvenim propisima za suzbijanje opasne zarazne bolesti.

U Tivtu se pod zdravstveno-sanitarnim nadzorom nalazi 308 lica.

post slika