TRANSPARENTNOST RADA LOKALNIH SAMOUPRAVA U CRNOJ GORI

01 okt 2013

U Podgorici, dana 30.09.2013. godine, u organizaciji UNDP-a i CDT-a, održan je seminar na temu „Transparentnost rada lokalnih samouprava u Crnoj Gori“. Ova aktivnost je dio projekta „Jačanje mehanizama javnih finansija na lokalnom nivou u Crnoj Gori“ koji sprovodi UNDP uz finansijsku podršku Kraljevine Holandije, dok su glavni partneri u projektu Ministarstvo finansija, Ministarstvo unutrašnjih poslova, ZOCG i opštine u Crnoj Gori. Takođe, ova aktivnost se sprovodi u okviru CDT-ovog programa „Potez“ koji ima za cilj razvoj transparentnije, odgovornije i efikasnije lokalne samouprave.


Obuka se sastojala iz tri dijela:
1) prezentacija rezultata monitoringa internet stranica svih lokalnih samouprava,
2) prezentacija strukture transparentne internet stranice lokalne samouprave,
3) prezentacija primjera postera “Kako da ostvarim pravo na slobodan pristup informacijama” i primjera brošure “Budžet za građane”.

 

Seminaru su prisustvovali predstavnici svih crnogorskih opština gdje su razmijenjena iskustva po navedenim temama, dok je značajno učešće u raspravi uzeo sekretar Sekretarijata za informacione sisteme i zajedničke poslove u Opštini Tivat Goran Božović.