TREĆE TRETIRANjE PALMI

14 sep 2016

Obavještavamo javnost da će od petka 16.09.2016.godine, početi treće tretiranje palmi ove godine vrste Kanarska datula (Phoenix canariensis), na javnim površinama a u cilju spriječavanja širenja štetočine crvenog palminog surlaša Rhynchophorus ferrugineus.
Tretiranje će vršiti ovlašćena firma DOO „Ekoplant“ iz Podgorice uz nadzor stručnog lica iz DOO“Komunalno“ Tivat. Sa tretiranjem će se početi od šetališta Pine pa dalje i od Seljanova prema Donjoj Lastvi do crkve Sv. Roka. Narednih dana i ostalo obilježeno područje. U slučaju nepovoljnih vremenskih uslova ( vjetar, kiša) tretiranje će se odložiti, o čemu će se javnost obavjestiti.
Ovom prilikom obavještavamo i pčelare sa područja Tivta da od navedenog perioda zaštite pčelinja društva. Tretiranje će se vršiti sa insekticidom na bazi hlorpirifosa.
Pozivamo privatne vlasnike koji u svojim dvorištima imaju ovu vrstu palmi da radi zaštite palmi i spriječavanja širenja da se odazovu akciji tretiranja svojih palmi.

Sekretarijat za ekonomski razvoj i preduzetništvo