Trening „Održivo upravljanje zaštićenim područjima u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini”

07 apr 2014

U periodu od 08.04.-10.04.2014 u Multimedijalonoj sali Opštine Tivat, u okviru projekta „ORNIBA - Zaštita ptičjih vrsta na Balkanu: Zajednička intervencija Bosne i Hercegovine i Crne Gore“ održaće se trening „Održivo upravljanje zaštićenim područjima u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini”.
Trening će se fokusirati na: sadržaj i način implementacije planova upravljanja zaštićenim područjima, primjerima sprovođenja planova upravljanja u zaštićenim područjima Bosne i Hercegovine (park prirode Hutovo blato) i Evropske unije, kao i na preporuke i smjernice za izradu plana upravljanja specijalnog florističkog faunističkog rezervata Tivatska solila u Crnoj Gori.
Cilj treninga je podizanje kapaciteta upravljača zaštićenim područjima i nevladinim organizacija iz oblasti zaštite prirode o održivom upravljanju zaštićenim područjima i razmjena znanja i iskustva između upravljača zaštićenih područja u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini.
Takođe, u okviru treninga, u Centru za kulturu Tivat 10.04.2014 sa početkom u 9.30 h biće prikazana lutkarska predstava „Ptice bez granica”, urađena u okviru aktivnosti ORNIBA projekta,  koja za cilj ima podizanje svijesti djece i omladine o važnosti očuvanja ptičjih vrsta i borbe protiv krivolova.

post slika