U TIVTU ODRŽANA MANIFESTACIJA “ŽOGARIJE-LOPTARIJE”

14 maj 2019

U prostorijama osnovne škole “Drago Milović” juče, 13. maja, održana je sportsko-rekreativna manifestacija “Žogarije – Loptarije”. U takmičenju su učestvovala djeca uzrasta od 7 do 11 godina, četiri ekipe iz osnovnih škola “Drago Milović” i “Branko Brinić”.

Takmičenje je organizovala NVO “Žogarija Crna Gora” u saradnji sa Sekretarijatom za kulturu i društvene djelatnosti Opštine Tivat.

Ispred Opštine Tivat prisutnima se obratila sekretarka Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti, mr Dubravka Nikčević, koja je istakla da “ovo danas nije samo sportska manifestacija, ovo je mnogo više od toga, danas ćete ovdje da se družite, da naučite šta je to tolerancija, šta je to fair play, i šta su to zdravi stilovi života”.

Pobjednik i drugoplasirani, jedna ekipa iz OŠ “Drago Milović” i ekipa iz OŠ” Branko Brinić” učesnici su superfinala koje će se održati u četvrtak, 16. maja u Podgorici. Prevoz za djecu obezbijediće Sekretarijat za kulturu i društvene djelatnosti.

Osim učenika navedenih škola , djeca JPU “Bambi” učestvovala su u zabavnom dijelu takmičenja.

zogarije2

post slika