USPJEŠNA AKCIJA SLUŽBE ZAŠTITE I SPAŠAVANJA

28 jul 2016

Sužba zaštite i spašavanja Opštine Tivat alarmirana je juče (srijeda, 27.07.2016) u popodnevnim satima (16 59h) od strane centra 112, kada je primljena informacija da se dvoje ruskih državljana izgubilo u reonu gornja Mažina, u opštini Tivat. Po primitku informacije na lice mjesta izašao je tim Službe zaštite i spašavanja, pa su četiri pripadnika službe u koordinaciji sa centrom 112 za manje od jednog sata locirali, pronalašli i zbrinuli osobe za kojima se tragalo. “U pitanju je dvoje turista, ruskih državljana, koji su se šetnjom uputili ka padinama Vrmca i na nekoj od manje prohodnih staza izgubili orjentaciju. Hitnom reakcijom, uspjeli smo ih brzo pronaći i zatim ih sprovesti do hitne medicinske pomoći gdje su ustanovljene samo lakše ogrebotine”, izjavio je komandir tivatske Službe zaštite i spašavanja Zoran Barbić.

Služba zaštite i spašavanja dostupna je svakog dana 24 časa i to na telefon 123, odnosno (032) 671 318.