USPJEŠNO OKONČANE DVIJE INVESTICIJE U OPŠTINI TIVAT: UREĐENA PLAŽA U KRAŠIĆIMA I IZGRAĐEN DOM KULTURE U GOŠIĆIMA

04 jul 2017

Proteklog su vikenda okončani radovi na katastarskoj parceli broj 8 u Krašićima, kako bi se obezbjedio pristup obali za turiste i žitelje ovog tivatskog naselja. Stanovnici Krašića su u nekoliko navrata isticali kao jedan od najvećih problema nepostojanje adekvatnih kupališta i onemogućen pristup obali. U namjeri da pomogne u rješavanju problema, Opština Tivat odvojila je sredstva u iznosu od 7,000 eura, i u proteklih dvadesetak dana izvršena je priprema terena, ograđeno je pristupno stepenište, izbetonirana su dva betonska podesta, a na dio zemljišta rasut je pijesak. Ovim je učinjeno da parcela površine od oko 355 m2, inače u vlasništvu Opštine Tivat, postane prihvatljivim kupalištem i mjestom za odmor. Radove je izvodila kompanija „GKM“ doo iz Podgorice.


Posao izgradnje Doma kulture u Gošićima priveden je kraju. Opština Tivat je u objekat bruto površine 121 m2 sa pripadajućim višenamjenskim sportskim terenom, uložila 147.748,72 eura, a radove je izvodila kompanija “Bombeton” sa Cetinja. Radovi su bili opsežni od nih pripremnih do najfinijih. Sportski teren sa tribinama, prikladan je za sportske ali i različite kulturne manifestacije. Objekat je trenutno u fazi tehničkog prijema i uskoro bi trebalo da bude priveden namjeni. Dom kulture u Gošićima sadrži multifunkcionalnu društvenu prostoriju, pripadajuću kuhinjicu i sanitarni čvor.

UP 8 Krasici 2

Dom kulture Gosici 2

Dom kulture Gosici

post slika