ODOBRENA SREDSTVA ZA PROJEKAT “AKTIVNA AGRO JAVNOST”

03 jul 2017

U narednih godinu dana Opština Tivat će raditi na realizaciji projekta „Aktivna Agro javnost“. Sredstva u iznosu od 19,585.50 eura, odobrena su u sklopu programa podrške Evropske Unije - Održiva poljoprivreda za održivi Balkan „Jačanje kapaciteta NVO u zagovaranju i razvoju politika na zapadnom Balkanu“.

Vodeći aplikant projekta je NVO Eko Centar Delfin, a partneri su Udruženje maslinara –Boka i Udruženje poljoprivrednika i vlasnika privatnih šuma – Herceg Novi. Saradnici projekta, pored Opštine Tivat su Opštine Herceg Novi i Kotor, kao i lokalni radio emiteri Radio Kotor, Radio Tivat i Radio Jadran.
Opšti cilj projekta da doprinese uspostavljanju održivog upravljanja zelenim otpadom iz poljoprivredne proizvodnje u regiji Bokokotorskog zaliva, kroz aktivno učešće civilnog društva u procesima donošenja odluka, implementaciji politika i propisa na lokalnom nivou i promociju održive poljoprivredne proizvodnje.