Volonteri podijelili 130 paketa pomoći najugroženijima

10 jul 2020

Volonteri Opštinske organizacije Crvenog Krsta Tivat, uz  podršku volontera iz Opštine Tivat, u toku jučerašnjeg dana podijelili su 130 paketa hrane i higijenskih potrepština. U ove svrhe Opština Tivat je ustupila i svoje vozilo. Pomoć je stigla na adrese 65 socijalno najugroženijih porodica u Tivtu. Paketi su donacija Švajcarske agencije za saradnju i razvoj (SDC), a dio namirnica (voće, povrće i jaja) donirala je JU “Bambi” Tivat.

Tivatski volonteri će od sada na raspolaganju imati i biciklo, donaciju “Lovćen osiguranja”, za lakše i praktičnije vršenje isporuka. Naredna distribucija paketa pomoći predviđena je za septembar, zbog zakonskih ograničenja distribucije humanitarne pomoći u prediz bornom periodu.