Zastava Republike Hrvatske na Domu kulture u Donjoj Lastvi

11 jan 2021

Na sjedištu Hrvatskog nacionalnog vijeća Crne Gore - Domu kulture “Josip Marković” u Donjoj Lastvi u Tivtu, od danas su istaknute državne zastave Republike Hrvatske i Crne Gore, u skladu sa Zakonom o izboru, upotrebi i javnom isticanju nacionalnih simbola.

Svečanosti koju je organizovalo Hrvatsko nacionalno vijeće  prisustvovali su ambasador Republike Hrvatske u Crnoj Gori Veselko Grubišić, generalni konzul Republike Hrvatske u Kotoru Jasminka Lončarević, predsjednik Skupštine opštine Tivat dr Andrija Petković i predstavnici Hrvatske građanske inicijative.

Za Dan nacionalnog praznika hrvatskog naroda u Crnoj Gori proglašen je 13. januar, dan prenosa relikvija Svetog Tripuna iz Carigrada u Kotor, pa će shodno pomenutom Zakonu, zastava hrvatske nacionalne manjine u Crnoj Gori, odnosno zastava Republike Hrvatske, tog dana biti istaknuta i na zgradi Opštine Tivat.

post slika

Galerija