10. Konferencija Instituta Regija i gradova

01 okt 2014

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel i savjetnik u kabinetu predsjednika za međunarodne odnose i ekonomski razvoj Petar Vujović , prisustvovali su 10. Konferenciji Instituta Regija i gradova ( IRE) koja se održala u Beču od 28-30.09.2014. godine. Predstavnici biznisa i politike ( gradonačelnici, predsjednici opština, političari, predstavnici vlada zemalja učesnica) preko 250 učesnika iz 19 zemalja sastali su se kako bi razmjenili mišljenja i primjere najbolje prakse u oblasti energetske politike, unapređenja međusobnih odnosa kao i regionalnog transporta i turizma. Osnovni cilj ovog Instituta je da stvori platformu za opštine, regije i preduzeća širom Evrope , kako bi se jasno ukazalo na značaj koji regije i opštine imaju u ekonomskoj politici i uopšte razvoju Evrope. Svojim aktivnostima, ovaj Institut promoviše decentralizaciju i regionalizaciju dajući svoju konkretnu ali i ekspertsku podršku opštinama i regijama. Učešćem na konferenciji, Opština Tivat je postala prvi i jedini predstavnik Instituta Regija i gradova iz Crne Gore. Osnivač Instituta dr. Franz Schausberger, inače bivši predsjednik pokrajne Salzburg, izrazio je svoje zadovoljstvo što je upravo opština Tivat, koja je prepoznata kao najperspektivnija opština u Crnoj Gori, prihvatila svoje učešće, te uputio i konkretni poziv da od sledeće godine budemo punopravni članovi ovog renomiranog Instituta, što je predsjednik opštine Tivat sa zadovoljstvom i prihvatio.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA