BIOGRAFIJA – Ilija Janović

13 okt 2016

Ilija Janović, potpredsjednik opštine Tivat rođen je 1977. godine u Kotoru. Školovao se u Tivtu i Kotoru, da bi na Fakultetu za menadžment u Herceg Novom stekao diplomu iz oblasti turizma i ekonomije. Profesionalni angažman u sektoru ugostiteljstva zamjenio je funkcijom potpredsjednika opštine Tivat i to u periodu od 2009. do 2013. Za vrijeme ovog mandata njegova zaduženja podrazumijevala su: koordinaciju poslova i praćenje stanja u oblasti: komunalnih djelatnosti, uređenja gradskog građevinskog zemljišta, utvrđivanje naplate i kontrole lokalnih javnih prihoda, finansijske pomoći i dodatnih oblika socijalne zaštite licima u stanju socijalne potrebe, uz poseban angažman kada je u pitanju saradanja sa mjesnim zajednicama. Ilija Janović bio je predsjednik kluba odbornika HGI u Skupštini opštine Tivta. Godine 2016. ponovo stupa na funkciju potrpedsjednika opštine Tivat.
Ilija Janović predsjednik je OO HGI Tivat i član Upravnog odbora Košarkaškog kluba Teodo iz Tivta.

post slika