ČESTITKA PREDSJEDNICE OPŠTINE POVODOM SVJETSKOG DANA ROMA

07 apr 2017

Povodom Svjetskog dana Roma, predsjednica opštine Tivat Snežana Matijević svim sugrađanima i sugrađankama, pripadnicima romske zajednice, čestita 08. april – dan kada se slavi romska kultura sa ciljem podizanja svijesti o problemima s kojima se Romi suočavaju. Upravo na ovaj dan 1971. godine u Londonu održan je prvi Svjetski kongres Roma.

Opština Tivat kroz angažovanje Sekretarijata za mlade sport i socijalna pitanja, kao i kroz rad savjetnice za ljudska i manjinska pitanja, svakodnevno radi na poboljšanju statusa romske populacije kao veoma ranjive kategorije. Nizom aktivnosti u oblastima zaštite zdravlja i obrazovanja teži se ostvarivanju što boljeg položaja Roma i njihovoj punoj integrisanosti u društvu. Neki od projekata Opštine Tivat prepoznati su kao primjeri dobre prakse, te će se sa njima nastaviti i u narednom periodu.