“STRIP VIKEND” U TIVTU

07 apr 2017

Tivat će tokom predstojećeg vikenda biti u znaku stripa. “Strip vikend” održaće se u nedjelju 09. aprila, na Pinima od 11.00 do 14.00 časova, u organizaciji Udruženja ljubitelja stripova “Hecegnovski Strip Festival” i jedine crnogorske striparnice “Mr. No”, a uz finansijsku podršku Opštine Tivat i koordinaciju Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti.

U okviru “Strip vikenda” u Tivtu će gostovati poznati strip crtači: Rufus Dayglo iz Velike Britanije (poznat po animiranim spotovima rok grupe “Gorillaz”), Walter Trono iz Italije (crtač stripa “Dragonero”), Nikola Ćurčin iz Herceg-Novog, Luka Cakić iz Podgorice i William Simpson, stroriborder legendarne serije “Game of Thrones” iz Belfasta.

Osim gostovanja poznatih strip crtača biće organizovano i crtanje za fanove, kao i strip berza na kojoj će biti postavljeni stripovi za prodaju. Berza će biti otvorena od 11.00 časova, dok če crtanje trajati od 12.00 do 14.00.