Dan smilja i bosilja

22 apr 2013

U subotu 20.04.2013. godine Opština Tivat i “Sove” organizovale su “Dan smilja i bosilja” na Trgu Magnolija, gdje su bili izloženi inovativni cvjetni aranžmani, mini vrtovi, cvijeće i začinsko bilje. Cvjeće i bilje u šoljicama, starim polivačama, stolicama i cipelama spremnim za otpad…zadivilo je mnoge posjetioce na Trgu. Djeca iz JPU “Bambi” učestvovala su sa svojim mini vrtovima, a organizovana je razmjena pelcera, kao i radionica za djecu: izrada cvjetića i mozaika, oslikavanje oblutaka…

 

Akciji se pridružilo i JP “Komunalno” - Tivat koje je na ulazu u Zelenu pijacu sa Trga postavilo puzavice jasmina, koje će biti povezane posebnom konstrukcijom  i koje će dodatno naglasiti ulaz u pijacu i uljepšati ovaj prostor.

Ovo je jedna od niza aktivnosti koje Opština Tivat organizuje u cilju obilježavanja Mjeseca Planete Zemlje.

post slika