DAN VLAŽNIH STANIŠTA

03 feb 2015

U ponedeljak 02.02.2014. godine, u cilju obilježavanja Svjetskog dana vlažnih staništa, Opština Tivat, JP za upravljanje morskim dobrom iz Budve i Centar za zaštitu i proučavanje ptica iz Podgorice, organizovali su radionicu za učenike osnovnih škola iz Tivta, Kotora i Budve. Usled loših vremenskih prilika radionica je održana u Multimedijalnoj sali Opštine Tivat, a ne kako je planirano na Tivatskim solilima. Učenike je pozdravila predstavnica Opštine Tivat, Biljana Krivokapić i predstavnica JP za upravljanje morskim dobrom iz Budve, Aleksandra Ivanović. Marija Stanišić iz CZIP-a učenicima je govorila o značaju močvarnih staništa, močvarnim staništima u Crnoj Gori, sa posebnim akcentom na Tivatska solila i floru i faunu ovog zaštićenog prirodnog dobra, a nakon toga prikazani su edukativnih filmovi: „Ambasadori Crne Gore“ i „Crna Gora iz ptičije perspektive“

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika