Dana ptica i drveća

13 maj 2013

U subotu 11.05.2013. godine, u organizaciji Opštine Tivat i “Sova” na Trgu “Dara Petkovića“ u cilju obilježavanja 10. maja Dana ptica i drveća, održan je kreativno zabavni program pod nazivom “Španje i tkanje”.
    U parku su postavljene dvije “školice”, mozaičnog tipa rađene u domaćoj radinosti i dva iks-oksa, a organizovano je i oblačenje drveća, koje je dobilo novi izgled.
    U vremenu od 10:00 do 17:00 časova veliki broj djece različitog uzrasta se družilo kroz  crtanje, igru „školice“, lastike, hula hop, iks oks, klikera…, a djevojčice su imale priliku da se oprobaju u pletenju i heklanju, u čemu su im pomagale članice “Sova”. Takođe, organizovane su i pričaonice za djecu, dok su mališani bili zauzeti izradom svojih radova ili crteža, stariji su im čitali pjesme i priče.
Osnovni cilj ove i sličnih akcija je da se djeca motivišu da što više borave u prirodi da shvate koliko je priroda važna i da je treba čuvati.

 

 

 

 

 

 

 

post slika