Delegacija Opštine Tivat boravit će u posjeti Republici Češkoj

16 jul 2010

Opština Tivat je jedna od 5 pilot opština u kojoj se sprovodi projekat „Jačanje odgovornosti i transparentnosti na lokalnom nivou u Crnoj Gori„ koji realizuju Zajednica opština Crne Gore, Centar za razvoj nevladinih organizacija CRNVO, Uprava za kadrove Crne Gore a podržan je od strane Agencije za međunarodnu saradnju Asocijacije opština Holandije (VNG Internacional).

U okviru toga  projekta četvoročlana delegacija opštine Tivat koju čine Petar Vujović savjetnik Predsjednika opštine za međunarodnu saradnju i ekonomski razvoj, odbornica u Skupštini opštine Tivat Kristina Petrović, predstavnici NVO Đorđe Trajčevski i Slaviša Ognjanović boraviće u Republici Češkoj u periodu od 19-23 jula, dok Jovanka Laličić savjetnik Predsjednika opštine za pravna pitanja putuje u Češku kao lokalni ekspert angažovan od strane ING u okviru kompletnog projekta koji se odvija u Crnoj Gori. U toku petodnevne posjete    predstavnici opštine Tivat će raditi na izradi projekta koji znači prvi korak na uvođenju e-uprave u opštini Tivat  pod nazivom „One step office„ Kancelarija u jednom koraku“ kao pilot projekat koji će obezbijediti građanima da na lak i jednostavan način dobiju sve potrebne informacije iz sektora urbanizma i ubrzaju administrativnu proceduru za rješavanje zahtjeva pred ovim organom. Projekat  u vrijednosti od osam hiljada eura biće finansiran od strane ING Internacionala a njegovu evaulaciju pratiće međunarodni eksperti koje je angažovala ova asocijacija.  Predstavnici opštine Tivat i drugih  opština koji učestvuju u projektu, posjetiće Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Češke, Češku Asocijaciju opština i Transparency International CZ u cilju  upoznavanja sa  iskustvima Češke na planu jačanja odgovornosti i transparentnosti na lokalnom nivou, sa načinom na koji  NVO  mogu  pratiti transparentnost na lokalnom nivou.