EDUKACIJA NA SOLILIMA POVODOM DANA PTICA I DRVEĆA

09 maj 2017

Povodom obilježavanja Svjetskog dana ptica i drveća, u srijedu 10. maja, na Tivatskim solilima biće upriličeni edukativni časovi za učenike SMŠ „Mladost“ iz Tivta, sve u organizaciji Opštine Tivat – Zelenog tima, Turističke organizacije Tivat, JP za upravljanje morskim dobrom iz Budve i Centra za zaštitu i proučavanje ptica iz Podgorice (CZIP).

Učenicima će se predstavnici JP za upravljanje morskim dobrom i CZIP-a govoriti o ornitološkom i florističkom značaju Solila, značaju ptica selica i važnosti očuvanja njihovih staništa i odmorišta na migratornim putevima. Za učenike je obezbijeđen autobuski prevoz do Solila, a autobus polazi u 10:00 časova sa autobuskog stajališta koje se nalazi u blizini SMŠ „Mladost“.
Dan ptica i drveća se obilježava svuda u svijetu 10. maja, sa ciljem buđenja svijesti o značaju ptica i drveća, sa akcentom na očuvanje rijetkih i ugroženih vrsta, napominju iz Sekretarijata za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost.

 

post slika