ČESTITIKA POVODOM 13 JULA – DANA DRŽAVNOSTI

11 jul 2014

Povodom 13. Jula, Dana državnosti Crne Gore, Predsjednik opštine Tivat, Ivan Novosel, uputio je čestitku sugrađanima:

„ Povodom 13. Jula –Dana državnosti Crne Gore, svim građanima Tivta upućujem iskrene čestitke. 13. Jul , datum koji na najbolji način objedinjuje slobodarstvo i antifašizam našeg naroda, je prilika da se još jednom podsjetimo na davnu 1878. kada je Crna Gora na Berlinskom kongresu priznata kao samostalna država, ali i na isti datum 1941. godine kada su naši preci podigli ustanak protiv fašističkog okupatora. Istovremeno, ovaj datum predstavlja nadahnuće ali i obavezu današnjim generacijama da istraju na očuvanju temeljnih vrijednosti crnogorskog društva, za koje su generacije i generacije naših predaka položili svoje živote. Klanjajući se njihovim sjenama, sa ponosom možemo istaći da je Crna Gora danas stabilna multietnička država, koja zahvaljujući sveobuhvatnim reformama i jasnom vizijom krupnim koracima grabi ka punopravnom članstvu u EU i NATO-u.
Poštovani sugrađani, želim Vam da ovaj praznik provedete u dobrom zdravlju i raspoloženju, okruženi porodicom i prijateljima.

Predsjednik opštine
Ivan Novosel