Evropski dan parkova

29 maj 2014

U cilju obilježavanja Evropskog dana parkova, danas je u Velikom gradskom parku u organizaciji Opštine Tivat, Odbora za zaštitu Velikog gradskog parka i preduzeća “Komunalno” d.o.o. organizovan ekološki čas za učenike II razreda O.Š. “Drago Milović”. Uz pomoć radnika komunalnog preduzeća učenici su u parku posadili dva stabla Callistemona i jedno stablo Acer palmatum (Japanskog javora), koje je obezbjedila Opština Tivat, a Tanja Krstović, član Odbora za zaštitu Velikog gradskog parka, je učenike upoznala o značaju očuvanja parkova i ostalih zelenih površina.

U cijeloj Evropi se svake godine, 24. maja, obilježava Evropski dan parkova, koji je proglasila Federacija nacionalnih parkova Evrope s ciljem da se skrene pažnja na značaj zelenih površina. Ovaj datum je odabran kao sjećanje na "postanak" prvih evropskih nacionalnih parkova - devet nacionalnih parkova u Švedskoj, proglašenih 24. maja 1909. godine. Evropski dan parkova prvi put je obilježen 1999.godine.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

 

post slika