Finansijska pomoć za učenike iz socijalno ugroženih porodica

03 okt 2014

Danas je u zgradi opštine Tivat organizovan prijem učenika i učenica osnovnih i srednjih škola i njihovih roditelje iz socijalno ugroženih porodica. Predsjednik opštine Tivat, Ivan Novosel je u obraćanju istakao da je ovom prilikom iz Budžeta opštine Tivat, iz sredstava namijenjenih realizaciji strateških dokumeneta Opštine, obezbijeđena finansijska pomoć za ove porodice u ukupnom iznosu od 16.100,00€. Finansijska pomoć u iznosu od po 100,00€ dodijeljena je učenicima koji pohađaju osnovnu i srednju školu a potiču iz porodica koje su, po evidenciji Centra za socijalni rad, korisnici materijalnog obezbjeđenja, učenicima bez roditeljskog staranja i učenicima pripadnicima RAE populacije koji nijesu po nekom drugom osnovu dobili besplatne udžbenike za ovu školsku godinu. pomoc1
Pored ove jednokratne pomoći, Predsjednik Novosel je naveo i druge vidove pomoći i aktivnosti koje se realizuju u cilju poboljšanja uslova života i učenja za najugroženije porodice, kao što su organizovanje posebnog linijskog prevoza učenika na teritoriji opštine Tivat uz subvencioniranje pretplatne mjesečne karte, besplatan prevoz do škole za pripadnike RAE populacije i korisnike MOP-a, obezbjeđivanje mjesečnih stipendija u visini od 50,00 € za «Lučevce» i uspješne studente kao i druge jednokratne pomoći za najugroženije. Predsjednik je odgovarao i na pitanja prisutnih roditelja o načinu i mogućnosti rješavanja njihovih drugih problema.
Prijemu su prisustvovali i Direktor Centra za socijalni rad za Tivat, Kotor i Budvu, Vasilije Todorović, Direktor Centra za socijalni rad Tivat, Momčilo Sekulić i Sekretarka za upravu i društvene djelatnosti Bosiljka Radonjić.