OKRUGLI STO – MEDIJI I DRUŠTVENA ODGOVORNOST

04 okt 2014

U multimedijalnoj sali Ministarstva održivog razvoja i turizma u Podgorici, dana 02.10.2014. godine održan je okrugli sto na temu ,,Mediji i drustvena odgovornost”. Pored predstavnika državnih organa, privatnog sektora, medija i civilnog društva po prvi put je kao učesnik panel diskusije pozvan predstavnik lokalne samouprave, Goran Božović, sekretar Sekretarijata za informacione sisteme i zajedničke poslove u Opštini Tivat. Božović je prezentovao brojne akcije, aktivnosti i inicijative Opštine Tivat u smislu društveno odgovornog poslovanja u raznim oblastima, od odnosa prema zaposlenima, određenim socijalnim grupama, zajednici, do društveno odgovornog poslovanja u oblasti zaštite životne sredine. Propisima na državnom nivou je definisano osnovno funkcionisanje lokalne samouprave te poštovanje istih je nužan uslov društveno odgovornog poslovanja. Pored toga, sopstvenom inicijativom i kreativnošću, u zavisnosti od sopstvenih resursa, finansijskih, a naročito kadrovskih, u saradnji sa raznim zainteresovanih stranama (građani, privrednici, nvo, mediji…) moguće je i te kako uspješno razvijati društveno odgovorno poslovanje. Po mišljenju Božovića, upravo je to ono što razlikuje više uspješnu od manje uspješnih lokalnih samouprava. Istakao je naročito važnost medijske propraćenosti navedenih aktivnosti jer, pored značajnih benefita koje ostvaruje pojedinac, grupa ili zajednica, nužna je i promocija pozitivnih primjera i dobre prakse kako bi se podizala svijest o društveno odgovornom poslovanju, koja je još uvijek daleko od željenog nivoa u crnogorskom društvu.

 

post slika