I TIVAT „ZAJEDNO PROTIV DROGE“

25 jun 2015

Povodom obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv droge u Tivtu, danas su se u prostorijama opštinske Kancelarije za prevenciju bolesti zavisnosti sastali predstavnici institucija koje će zajednički organizovati niz aktivnosti u ponedeljak 29.juna. Po prvi put Kancelarija će, u saradnji sa International Police Asssociattion (IPA) Sekcijom Crne Gore- Regija jug, Porto Montenegrom, Dječijim savezom i Omladinskim klubom, obilježiti ovaj veoma značajan datum.
„Zajedno protiv droge“ je kampanja koja je pokrenuta u Nikšiću i Podgorici, a od ove godine i Tivat šalje poruku javnosti da postoji želja da zajednički pružimo otpor ovom poroku današnjice. Koordinatorka Kancelarije mr Darka Ognjanović, PR Menadžer Porto Montenegra Danilo Kalezić, predstavnici IPA Sekcije CG-Regija Jug Dejan Janković i Mario Vidović, Slavica Vulanović u ime Dječijeg Saveza Tivat, Iva Čelanović i Ana Ivanović iz Omladinskog kluba Tivat, precizirali su dalje korake u kampanji koja će obuhvatiti dva segmenta: Prijepodnevni od 10.00 do 12.00 časova, kada će djeca najmanjeg uzrasta do 12 godina u parkiću kod Montenegrina oslikavati na zadatu temu brodiće koje će praviti na licu mjesta i puštati ih u more nakon proglašenja nagrađenih. Poslijepodnevni od 18 do 20 časova kada će mladi od 15 godina, takođe na zadatu temu, oslikati platna i samim tim biti nominovani za nagrade.
Vrijedne nagrade obezbijedio je Porto Montenegro, koje će dodijeliti predstavnik žirija nakon odluke o najkreativnijim radovima. Ovim putem pozivamo sve građane/ke da nam se uz muziku i druženje pridruže, kako bi ovaj dan bio kruna svih aktivnosti kojima su posvećene sve ove institucije, sa ciljem stvaranja zdravog okruženja za djecu i mlade u Tivtu.