ČIŠĆENJE MORSKOG DNA I OBALE

20 apr 2015

U subotu 18. aprila održana je akcija čišćenja morskog dna i obale, u kojoj su učestvovali Opština Tivat - Zeleni tim, preduzeće „Komunalno“ d.o.o., „Adriatic marinas“ a.d., JP za upravljanje morskim dobrom, ronilački klubovi „Neptun“ i „Arsenal“, ribarski klubovi „Pagar“ i „Sveti Roko“, Institut za biologiju mora, OŠ “Drago Milović”, SMŠ „Mladost“, Dječiji savez Tivta, Jedriličarski klub „Delfin“, Mjesna zajednica Lepetane, planinarski klub „Vjeverice“, NVO „Naša akcija“, NVO „Alternativni kreativni centar“, NVO „Veterani vazda mladi“.

Učesnici akcije su se okupili na plaži ispred hotela „ Palma“ i na plaži ispred picerije „Big Ben na Seljanovu“ u 9:30 časova, gdje su podjeljene kese i rukavice, a zatim su se raspredili na području od Veriga do Župe. U odnosu na predhodne godine primjetno je manje otpada, kako u moru, tako u priobalju, pa se može reći da su edukacija i prethodne akcije imali veliki značaj. Nakon završetka akcije, učesnici su se sastali na Župi i na plaži ispred picerije „Big Ben“, gdje su podjeljeni sendvići i osvježenje, koji je obezbjedila kompanija Adriatic Marinas-Porto Montenegro.

Zahvaljujemo se svim učesnicima akcije i nadamo se da će se u sledećim akcijama građani odazvati u većem broju.

cišćenje 1

 

 

 

 

 

cišćenje 2