II forum za traženje partnera -Blagaj BiH

27 aug 2010

Potpredsjednik Opštine Ilija Janović i Savjetnik predsjednika za međunarodne odnose i ekonomski razvoj Petar Vujović, boravili su dana 26.08.2010 godine u Blagaju (BiH), na II forumu  za traženje potencijalnih partnera u sklopu pripremnih aktivnosti za objavljivanje Drugog  poziva za dostavljanje prijedloga projekata Programa prekogranične saradnje Bosna i Hercegovina – Crna Gora.  

 

Svrha organizacije foruma je da se potencijalnim aplikantima omogući da, u neposrednom kontaktu sa drugim učesnicima iz susjedne zemlje, predstave svoje projektne ideje i pronađu potencijalnu partnersku organizaciju za apliciranje na Drugi poziv za dostavljanje prijedloga projekata koji će biti objavljen polovinom septembra.

Na radionici koja je održana odmah nakon završetka oficijalnog dijela, predstavnici Opštine su ostvarili brojne kontakte i dijaloge sa predstavnicima organizacija i institucija kako iz Crne Gore tako i iz Bosne i Hercegovine, koji će rezultirati u zajedničkom nastupu na predstojećem pozivu za dostavljanje prijedloga projekata.

KABINET PREDSJEDNIKA

Petar Vujović

Savjetnik za međunarodne odnose i ekonomski razvoj