III sjednica Koordinacionog tima za pripremu i praćenje turističke sezone

20 okt 2014

U četvrtak(16.10.2014.g.) u hotelu Palma održana je III sjednica Koordinacionog tima za pripremu i praćenje turističke sezone kojom je predsjedavao Predsjednik opštine Ivan Novosel. Sastanku su prisustvovali predstavnici opštinskih službi, Turističke organizacije, komunalnog preduzeća, odjeljenja bezbjednosti Tivat, granične policije. Nakon uvodnog izlaganja Predsjednika opštine, iz TO Tivat prezentovani su podaci o ostvarenom turističkom prometu za osam mjeseci u Tivtu koji ukazuju na porast broja noćenja od 11%. Podaci koje je obradio Sekretarijat za finansije i ekonomski razvoj govore u prilog boljoj naplati boravišne takse za 9% odnosno članskog doprinosa TO-ama za 18%. Služba komunalne policije je ukazala na dobru saradnju sa inspekcijskim službama Uprave za inspekcijske poslove tokom protekloog ljeta, bolje regulisan taxi prevoz, funkcionisanje pauk službe i ostalog iz njihove nadležnosti.

Iz ugla Komunalnog preduzeća sezona je ocijenjena dobro uz ukazivanje na problem neodržavanja čistoće na pojedinim zakupljenim plažama i djelovima obale. Sa aspekta Odjeljenja bezbjednosti protekla sezona je pozitivno ocijenjena, bez većeg narušavanja javnog reda i mira a što je realizovano i dijelom uz pomoć Opštine kada je ispomoć ljudi iz drugih opština bila neophodna. Služba granične policije, uz zahvalnost opštini na pomoći u realizaciji poslova iz njihove nadležnosti takodje je ocijenila proteklu sezonu uspješnom. Predsjednik opštine, Ivan Novosel je rekao da je ova sezona bila atipična i teška sezona za turističku privredu, rad komunalnih službi zbog loših vremenskih uslova, obilnih kiša i drugih faktora koji su na nju uticali i rezimirao Zaključke koji su podrazumjevali: poboljšanje kvaliteta u vodosnabdijevanju i odvođenju otpadnih voda, brojne aktivnosti Turističke organizacije Tivat u funkciji uspješnog odvijanja sezone, rad ostalih komunalnih službi je bio po planu i dobro realizovan, rezultati ankete turista i prosječna ocjena 3,92, iako nešto manja od prošlogodišnje, je veoma dobra i možemo biti sveukupno zadovoljni, najmanje je bilo primjedbi iz Call centr za opštinu Tivat, kvalitet turističke ponude je značajno unaprijeđen(otvaranje hotela “Regent PM”, rekonstrukcija hotela “Pine, šetalište Pine i dr.), saradnja sa medijskim kućama je bila dobra te da pripreme za narednu sezonu treba započeti odmah uz nastojanja da se sezona produži.