Investicije u lokalnu saobraćajnu infrastrukturu

18 okt 2022

Opština Tivat ove je godine kroz nekoliko vrijednih tendera izdvojila značajna novčana sredstva za sanaciju i obnovu lokalne saobraćajne infastrukture.

Radovi u okviru aktuelnog javnog tendera Direkcije za investicije privode se kraju, ukupne vrijednosti više od 145 hiljada eura. Do sada je izvršeno asfaltiranje raskrsnice Mažina – Tripovići (površina 500m2), zatim ulica u Gradiošnici (lokacija ka rezervoaru 1266m2 i u Mitrovini 350m2), Lepetane – obala (125m2) i Mažina II (raskrsnica kod plavog mosta 1100m2). Proteklog vikenda izvršena je i priprema ulice Mažina ispod rezervoara (površina 800m2), zatim proširenje puta u Mrčevcu (120m2), ulice Novosadska (120m2), dok se završetak svih preostalih radova očekuje do kraja ove sedmice.

Radove na asfaltiranju izvodi preduzeće “Asfalt – beton gradnja” iz Podgorice. U 2022. godini prethodno su realizovana dva tendera, u okviru kojih je za sanaciju lokalnih saobraćajnica utrošeno preko 400 hiljada eura.

post slika

Galerija