IZVJEŠTAJ SA POŽARIŠTA U GOŠIĆIMA I KRAŠIĆIMA

09 aug 2017

U toku jučerašnjeg dana (ponedjeljak, 08. avgust) vršene su aktivnosti u gašenju požara na potezu Gošići - Golf tereni na Luštici. U akciji su učestvovale ekipe Službe zaštite i spašavanja opštine Tivat, DVD ”Krtoli” kao i pripadnici Vojske Crne Gore. U popodnevnim satima akcija je okončana i ovaj dio požarišta je kompletno saniran.
U toku noći organizovana su dežurstva, a u ranim jutarnjim satima počele su aktivnosti na gašenju požara između Donjih i Gornjih Krašića. Na licu mjesta su pripadnici opštinske Službe zaštite i spašavanja, DVD “Krtoli”, Vojske Crne Gore ali i mještani i radnici Komunalnog preduzeća Tivat. U popodnevnim satima očekuje se podrška Direktorata za vanredne situacije dolaskom aviona za gašenje požara. Predstavnici Kriznog štaba Opštine Tivat u stalnom su kontaktu sa čelnicima Direktorata.
Ukupno stanje na terenu je dobro i svi angažovani očekuju skoro saniranje požarišta.