KOORDINATORKA KANCELARIJE ZA PREVENCIJU TIVAT UČESNICA VII ECPD /UN/UPEACE/ MEĐUNARODNE SPECIJALISTIČKE ŠKOLE

05 jun 2015

U organizaciji Evropskog centra za mir i razvoj Univerziteta za mir Ujedinjenih nacija  (ECPD), međunarodne obrazovne i naučno istraživačke organizacije iz akademskog sistema UN, u Kotoru je organizovana VII Međunarodna specijalistička škola „Savremena dostignuća u prevenciji,liječenju i rehabilitaciji bolesti zavisnosti“. Uz učešće uglednih predavača i eksperata,odabranih po najvišim akademskim standardima UN, iz Srbije, Hrvatske, Slovenije. Polazici Škole su bili raznih profila –psiholozi,psihijatri,sociolozi,socijalni radnici, doktori i drugi stručnjaci koji se bave ovom problematikom. Ova škola omogućila je razmijenu iskustava i upoznavanje sa najnovijim saznanjima, praktičnim i naučnim dostignućima u oblasti prevencije, liječenja i rehabilitacije bolesti zavisnosti.Polaznica škole je bila i koordinatorka Kancelarije mr Darka Ognjanović, koja je uspiješno završila Školu i stekla Međunarodni sertifikat iz ove oblasti koji potpisuju kodirektori Škole neuropsihijatar prof.dr Slavica Đukić Dejanović,Predsjednica Odbora za zdravlje i porodicu Narodne skupštine Republike Srbije i direktorica Klinike za psihijatrijske bolesti „Dr Laza Lazarević“ u Beogradu, prof.dr Zoran Zoričić, Direktor Zavoda za alkoholizam i druge ovisnosti i Predsjednik Hrvatskog saveza KLA i prof.dr Petar Nastasić, Predsjednik sekcije za bolesti zavisnosti Srpskog ljekarskog društva.