MEĐUNARODNI DAN VLAŽNIH STANIŠTA

25 feb 2016

Međunarodni dan vlažnih staništa, obilježen je u utorak 2. februara, na Tivatskim solilima, otvaranjem info punkta i početkom rada vodiča, koji će biti na usluzi posjetiocima i voditi računa o ovom zaštićenom dobru. Prisutne su pozdravili Dragan Marković, pomoćnik direktora JP za upravljanje morskim dobrom, Bernarda Moškov direktorica Turističke organizacije Tivta, koja je ovom prilikom, poklonila plinsku peć, dvije boce plina i panik lampe za info punk, Marija Stanišić iz CZIP-a, Biljana Krivokapić iz Opštine Tivat i Ivan Starčević predsjednik mjesne zajednice Krtoli.  Nakon toga je Petra Soković, turistički vodič, sprovela  prisutne kroz Tivatska solila, što je ujedno bila i njena prva turistička tura kroz ovo  zaštićeno prirodno dobro. Turistički vodič će se finansirati iz projekta „Doživljavanje prirode na istorijskim Tivatskim solilima na crnogorskoj obali - Povezivanje zaštite prirode i regionalnog razvoja“ koji se finansira od strane njemačka organizacije EuroNatur i  DBU, a partneri na projektu su NVO „Centar za zaštitu i proučavanje ptica“ iz Podgorice, njemačka organizacija EutoNatur, Opština Tivat i JP za upravljanje morskim dobrom Crne Gore iz Budve.

post slika