Na pomolu riješenje problema u vezi početka gradnje stanova za bivše radnike Arsenala

01 apr 2016

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel primio je danas u zvaničnu radnu posjetu državnog sekretara u Ministarstvu odbrane Crne Gore, Bojana Šarkića. Nakon sadržajnog razgovora u kabinetu predsjednika, Državni sekretar je u pratnji Predsjednika opštine obišao lokaciju „Lukovića barake“ na kojoj je planirana izgradnja stanova za potrebe riješavanja stambenih potreba 75 porodica bivših radnika nakadašnjeg Vojno - remontnog zavoda „Arsenal“. Nakon višemjesečne intenzivne komunikacije sa nadležnim Ministarstvom i predstavncima Vlade Crne Gore , Novosel je istakao da je na pomolu riješavanje ovog višedecenijskog problema. Po riječima i Novosela i Šarkića, ovaj projekat bi se mogao vrlo brzo konkretizovati „ Očekujem da će Vlada CG i Ministarstvo finansija u narednom periodu od par nedjelja donijeti i konačan zaključak u vezi ove teme sa kojim bi bili zadovoljni kako nekadašnji radnici Arsenala, tako i sama opština koja ulaže značajna sredstva i napore da ovaj projekat što prije započne“-istakao je Novosel. Zadovoljan današnjim ishodom razgovora i uz zahvalnost gradskim vlastima Tivta koji su, po njegovim riječima, ponijeli najveći dio tereta u riješavanju ovog projekta bio je i Šarkić „Ovo je veoma značajno i za grad Tivat i za ljude koji će tu dobiti stanove. Očekujem da će se formalno pravno to procesuirati u sledećih par nedelja. Kompletan predlog koji je uokviren, ide na sastanak Vlade i onda će se ići dalje u konkretizaciju priče“-zaključio je Državni sekretar.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA