SASTANAK SA POTENCIJALNIM PARTNERIMA NA IPA PROGRAMU PREKOGRANIČNE SARADNJE HRVATSKA- BOSNA I HERCEGOVINA-CRNA GORA

04 apr 2016

Predstavnici Opštine Tivat održali su protekle sedmice sastanke sa potencijalnim partnerima iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore na kojima su diskutovali o mogućnostima izrade zajedničkih projektnih prijedloga u okviru Interreg IPA programa prekogranične saradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2014. – 2020.
Diskutovalo se o mogućim projektnim idejama na teme zaštite životne sredine i prirode, kulturnog i prirodnog naslijeđa, energetske efikasnosti, turizma i tretiranja otpada.
Upravljačko tijelo, Agencija za regionalni razvoj RH, objavilo je 1. poziv na dostavu projektnih prijedloga za Interreg IPA program prekogranične saradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2014. – 2020. Prvi poziv za dostavu projektnih prijedloga otvoren je za četiri prioritetne ose programa.


Opšti cilj programa je jačanje socijalnog, ekonomskog i teritorijalnog razvoja prekograničnog područja kroz realizaciju zajedničkih intervencija u oblastima zdravstva i socijalnog staranja, zaštite životne sredine i održive energije, razvoja održivog turizma i jačanje konkurentnosti i poslovnog okruženja
Ukupna vrijednost poziva je 25.016.349,00 EUR od kojih 21.262.897,00 EUR predstavlja EU kofinansiranje, a 3.752.452,00 EUR predstavlja nacionalno kofinansiranje. Rok za dostavu projektnih prijedloga putem elektronskog sastava za praćenje (electronic Monitoring System) je 10. jun 2016. godine u 15:00h. Svi potrebni detalji o prvom pozivu za dostavu projektnih prijedloga kao i prijavni paket nalaze se na službenoj stranici Programa: http://www.interreg-hr-ba-me2014-2020.eu/

post slika