NASTAVAK AKCIJE POŠUMLJAVANJA DIJELA VRMCA

30 okt 2018

Sadnjom 150 sadnica divljeg šipka, koje je obezbijedila Opština Tivat, u novembru će biti nastavljeno pošumljavanje dijela Vrmca iznad sela Peani. Akcija je predviđena Planom pošumljavanja područja opštine Tivat za period od 2016-2018.godine, koji je donio Sekretarijat za ekonomski razvoj i preduzetništvo Opštine Tivat.

U cilju održivosti i zaštite prostora pošumljavanje se nastavlja modelom agrošumarstva. Pod agrošumarstvom se podrazumjevaju aktivnosti koje uključuju kombinovano gajenje šumskog drveća i voća zajedno sa drugim kulturama uz obostranu korist za ljude, biljke, životinje i uopšte životnu sredinu. U tom smislu su za pošumljavanje i izabrane sadnica divljeg šipka (punica granatum).

Ovom akcijom u planu je pošumljavanje oko 3500 m2.

Sekretarijat za ekonomski razvoj i preduzetništvo