Nastavlja se četvrti krug podjele humanitarnih pomoći

22 apr 2020

Podjela četvrtog kontigenta humanitarnih paketa tokom kojeg je podršku dobilo 35 porodica biće nastavljena, saopšteno je na sastanku Tima za socijalnu zaštitu Opštine Tivat kojim predsjedava predsjednik dr Siniša Kusovac a čine ga predstavnici Centra za socijalni rad, OO Crvenog krsta, Sekretarijata za mlade, sport i socijalna pitanja i Službe zaštite i spašavanja.

Ovim setom pomoći obuhvaćene su kategorije stanovništva koje su, usljed epidemiološke situacije dospjele u stanje socijalne potrebe, a kojima je pomoć dijeljena uz konsultovanje predstavnika mjesnih zajednica.

Na sastanku je najavljeno kreiranje pomoći u saradnji sa pojedinim privrednicima grada. Ta pomoć će biti  podijeljena u narednom periodu.

Do sada je, prema podacima OO Crvenog krsta, podijeljeno 350 setova pomoći. Radi se o higijensko-sanitarnim paketa sa namirnicima.

Sa sastanka je upućena zahvalnost privrednicima, preduzećima i pojedincima koji su donirali novčana sredstva ili donacije u robi, proizvodima i namirnicama.

post slika