OBAVJEŠTENJE O OREZIVANJU STABLA ALEPSKOG BORA U VELIKOM GRADSKOM PARKU

10 jul 2019

Sekretarijat za planiranje prostora i održivi razvoj  obavještava javnost da je 12. jula 2019. godine (petak) planirano orezivanje stabla alepskog bora (Pinus halepensis Miller) u Velikom gradskom parku, na prostoru u blizini Spomenika narodnim herojima Milanu Spasiću i Sergeju Mašeri i Šetališta Kapetana Marka Krstovića.

U okviru predviđenih radova biće uklonjene polomljene grane koje se nalaze u vršnim djelovima krošnje, kao i suve i bolesne grane. Usljed velike visine stabla koje je predmet planiranih radova, i specifičnosti lokacije, orezivanje će vršiti alpinista g. Dejan Verigo iz PK „Subra“ u saradnji sa „Komunalno“ d.o.o. Tivat.

Molimo sve građane da radi lične bezbjednosti tokom 12. jula ne koriste prostor Velikog gradskog parka u blizini Spomenika narodnim herojima Milanu Spasiću i Sergeju Mašeri.

Zahvaljujemo se građanima na razumijevanju i saradnji.“