Obavještenje Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor

17 okt 2022

Iz Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor Opštine Tivat upozoravaju političke aktere, odnosno učesnike predstojećih lokalnih izbora u Tivtu na poštovanje Odluke o komunalnom redu i obavezu očuvanja komunalnog reda na teritoriji cijele opštine, bez obzira na okolnosti.

Prilikom vršenja nadzora komunalni policajci su na nekoliko autobuskih stajališta i na određenim komunalnim objektima uočili oblijepljene plakate političkog sadržaja. Odlukom o komunalnom redu propisano je da se plakati, oglasi i druga obavještenja mogu postavljati samo na oglasnim tablama i stubovima koji služe isključivo za tu namjenu.

Ukoliko se nastavi sa lijepljenjem na mjestima na kojima je to zabranjeno, nadležni Sekretarijat biće prinuđen da djeluje represivno, izricanjem prekršajnih naloga shodno kaznenim odredbama navedene Odluke.