OBAVJEŠTENJE – Treći Javni poziv IPARD

22 nov 2021

Sekretarijat za privredu Opštine Tivat obavještava sve zainteresovane da je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede objavilo Treći Javni poziv za dodjelu sredstava finasijske podrške za Mjeru 1 „Investicije u fizički kapital poljoprivrednih gazdinstava“ Programa razvoja poljoprivrede i ruralnih područja Crne Gore u okviru IPARD-a II 2014–2020.

Sredstva podrške iz Mjere 1 mogu se koristiti za proizvodnju poljoprivrednih i ribljih proizvoda propisanih uredbom iz sljedećih sektora:

·         mlijeka (govedarstvo, ovčarstvo i kozarstvo);

·         mesa (tip govedarstva, tip ovčarstva, tip svinjarstva i tip živinrstva);

·         proizvodnje jaja;

·         voća, povrća i ratarstva (uključujući žitarice, gljive, pečurke, aromatično i ljekovito bilje);

·         vinogradarstva;

·         maslinarstva;

·         pčelarstva i

·         ribarstva (marikulture i akvakulture).

Rok podnošenja zahtjeva je do 27. 12. 2021. godine.

Sve informacije u vezi ovog javnog poziva dostupne su na sajtu Ministarstva www.mpr.gov.me, kao i na telefone 020/672-026 i 067/205-790.

Takođe, sve informacije mogu se dobiti i u Sekretarijatu za privredu Opštine Tivat, na telefon 661347.

Javni poziv - detaljnije