Nastavljene mješovite kontrole tokom vikenda – Evidentirane nepravilnosti u ugostiteljskim objektima

23 nov 2021

Proteklog vikenda, mješovite patrole nastavile su sa kontrolama poštovanja epidemioloških mjera na teritoriji opštine Tivat. Ekipe sastavljene od turističkih državnih inspektora, komunalnih inspektora, komunalne policije i policije OB Tivat u prijepodnevnim i večernjim satima obilazili su trgovinske i ugostiteljske objekte. U ugostiteljskom objektu "KLM" koji posluje u sastavu doo "Ipanema", zabilježeno je kršenje mjera. Nakon ponoći, u navedenom lokalu izvođen je muzički program i više lica zatečeno kako konzumiraju piće, suprotno mjerama donesenim u cilju suzbijanja pandemije COVID-19, koje je odredilo Ministarstvo zdravlja Crne Gore za period od 15. do 30. novembra 2021. godine, a kojim su precizirane obaveze privrednih društava i preduzetnika koji obavljaju ugostiteljsku djelatnost u ugostiteljskim objektima da rad organizuju u periodu od 7 časova do ponoći, osim za goste koji su smješteni u hotelu. O navedenom je sačinjena službena zabilješka i ista proslijeđena Upravi policije OB Tivat na dalje postupanje.

Komunalni policajac je, tokom navedenih kontrola, vršenjem poslova iz svoje nadležnosti, a shodno Zakonu o turizmu i ugostiteljstvu, evidentirao nepravilnost u ugostiteljskom objektu "Marea", Porto Montenegro, gdje je uočeno da odgovorno lice na uređaju preko kojeg se emituje muzika nema instaliran limitator jačine zvuka. Za navedeni prekršaj slijedi izricanje prekršajnih naloga pravnom i odgovornom licu u ukupnom iznosu od 2.200,00 eura.

post slika