OBAVJEŠTENJE: EVROPSKI DAN PARKOVA

20 maj 2015

U cilju obilježavanja Evropskog dana parkova, u ponedeljak 25. maja sa početkom u 11:00 časova, Opština Tivat - Zeleni tim u saradnji sa preduzećem “Komunalno” d.o.o., OŠ “Drago Milović” i Muzičkom školom Tivat organizuje ekološki čas za učenike OŠ “Drago Milović” u Velikom gradskom parku.
U cijeloj Evropi se svake godine, 24. maja, obilježava Evropski dan parkova, koji je proglasila Federacija nacionalnih parkova Evrope s ciljem da se skrene pažnja na značaj zelenih površina u urbanim sredinama. Ovaj datum je odabran kao sjećanje na "postanak" prvih evropskih nacionalnih parkova - devet nacionalnih parkova u Švedskoj, proglašenih 24. maja 1909. godine. Evropski dan parkova prvi put je obilježen 1999.godine.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika