OBAVJEŠTENJE – MEĐUNARODNI DAN ZAŠTITE OZONSKOG OMOTAČA

15 sep 2015

Opština Tivat - Zeleni tim, u saradnji sa Agencijom za zaštitu životne sredine Crne Gore, povodom obilježavanja Međunarodnog dana zaštite ozonskog omotača, u srijedu 16. septembra sa početkom u 12:00 časova, u Multimedijalnoj sali Opštine Tivat, organizuje predavanje na temu „Ozonski omotač čuvar života na Zemlji“, predavač g-đa Gordana Đukanović, Savjetnik za kvalitet vazduha iz Agencije za zaštitu životne sredine.
Međunarodni Dan zaštite ozonskog omotača obilježava se оd 1995. godine, kada je ustanovljeno da su konkretne aktivnosti zemalja i različiti projekti utvrđeni Montrealskim protokolom doprinijeli smanjenju proizvodnje i potrošnje štetnih hemikalija sa dugim atmosferskim životom, koje uništavaju ozon.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika