Obilježavanje 1. marta – Dana zaštite i spašavanja u Crnoj Gori i Međunarodnog dana civilne zaštite

28 feb 2023

Nizom događaja edukativnog i informativnog karaktera, Opština Tivat će u saradnji sa lokalnim i državnim institucijama i partnerima, i ove godine obilježiti 1. mart – Međunarodni dan civilne zaštite i Dan zaštite i spašavanja u Crnoj Gori. Primarni cilj planiranih aktivnosti jeste podizanje svijesti javnosti o opasnostima od velikih nesreća i katastrofa, ali i uloga civilne zaštite u prevenciji i edukaciji. Pored edukativnog programa, u okviru obilježavanja ovog datuma u Opštini Tivat biće priređen i prijem za pripadnike tivatske Službe zaštite, koji su u sastavu Crnogorskog nacionalnog tima učestvovali u akcijama traganja i spašavanja iz ruševina u Turskoj, koju je nedavno pogodio razorni zemljotres.

Međunarodni dan civilne zaštite proglasila je Generalna skupština Ujedinjenih nacija 1990. godine, dok se Dan zaštite i spašavanja u Crnoj Gori obilježava od 2013. godine.

post slika

Galerija