OBILJEŽAVANJE DANA ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE

02 jun 2016

Povodom obilježavanja Svjetskog dana zaštite životne sredine Opština Tivat i  Knightbridge škola organizuju izložbu radova učenika sa teritorije naše opštine, koja će biti svečano otvorena u nedelju 5. juna sa početkom u 18 časova, u holu Opštine Tivat. Svjetski dan zaštite životne sredine 5. jun ustanovljen je na sjednici  Generalne skupštine Ujedinjenih nacija 1972. godine u Stockholmu. U svijetu se na ovaj dan pokreću brojne aktivnosti, ljudi širom svijeta ujedinjeno djeluju, u cilju promovisanja odgovornijeg odnosa prema svom okruženju.. Bilo da su u pitanju stručni i naučni skupovi, ekološke akcije poput sadnje drveća, čišćenja, reciklaže, biciklističke vožnje, koncerti, izložbe likovnih radova, festivali, ovaj datum je prilika da se motivišu građani širom svijeta da preuzmu pozitivne korake u cilju zaštite životne sredine.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika