POKROVITELJSTVO ZA ODRŽAVANJE SUNCINEMA FESTA

02 jun 2016

Opština Tivat, zajedno sa kompanijom Adriatic Marinas d.o.o prihvatila je pokroviteljstvo za održavanje „SunCinema Fest-a“u Tivtu tokom septembra mjeseca ove godine. U pitanju je projekat kompanije „Link Creative Studia“ iz Beograda ( organizatora „Džada Film festa“, koji se ovih dana održava u Podgorici) a koji će se održati 08. i 09. Septembra u našem gradu. Sam projekat uvezuje nekoliko segmenata:

• INOVATIVNOST – projekcije filmova na otvorenom uz korištenje 100% solarnog bioskopa
• KULTURU – promovisanje sedme umjetnosti, filma
• TURIZAM – obogaćivanje turističke ponude
• EDUKACIJU –predstavljanje i približavanje koncepta održivog razvoja široj populaciji
• ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE – promovisanje energetske efikasnosti i obnovljivih izvora energije

Kroz edukaciju, na jedinstven i inovativan pristup, građani će biti u prilici da, potpuno besplatno, dva dana uživaju u projekcijama dugometražnih filmova uz korišćenje solarnog bioskopa. Takođe, zainteresovani posjetioci će biti u prilici da prisustvuju radionicama i edukativnim filmovima na temu održivog razvoja i energetske efikasnosti, čime će se značajno uticati na povećanje nivoa svijesti građana o ovim važnim temama. Prema predloženoj agendi, predviđeno je da se prvi dan projekcija održi na šetalištu PINE, a drugi dan ispred Zbirke pomorskog nasleđa u Porto Montenegru.


ENERGETSKI MENADŽER
Petar Vujović