OBILJEŽEN DAN ZAŠTITE OZONSKOG OMOTAČA

19 sep 2016

Sekretarijat za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost obilježio je danas 16.09.2016. godine svjetski dan zaštite ozonskog omotača gostovanjem predstavnika opštine Tivat u prostorijama O.Š. „Drago Milović“ u Tivtu, kojom prilikom je djeci trećih razreda prikazan edukativni animirani film Ozi Ozonko , uz zajedničku interakciju pitanja i odgovora sa djecom i kreativno bojanje simpatičnog Ozonka. Djeca su sa svojim učiteljima pokazala izuzetno interesovanje i još jednom dokazala da kada su u pitanju teme očuvanja životne sredine su uvijek voljni da saznaju i nauče nešto novo. Zahvaljujemo se upravi škole na ukazanom gostoprimstvu.


Takodje službenici Sekretarijata za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost su danas zajedno sa djecom III razreda iz Donje Lastve pod vodjstvom učiteljice Bojane Janičić posjetili Gornju Lastvu, gdje su im prezentovane stare tehnike obrade maslina i proizvodnje maslinovog ulja, seoska crkva i ambijentalne karakteristike tamošnjeg područja. Navedeni izlet su učenici izdejstvovali kao specijalnu nagradu za očuvanje mora osvojenu na manifestaciji Dan planete zemlje. Koristimo priliku da se posebno zahvalimo na izuzetnom gostoprimstvu i izdvojenom vremenu gdinu Emilu Nikoliću.

U MLINU

post slika